DIETA W CIĄŻY. ZDROWE PRZEPISY NA 9 MIESIĘCY - WYDAWNICTWO RMNo i stało się! Będziesz mamą! Na pewno towarzyszą ci nie lada emocje, a obok radości pojawia się także niepokój o przebieg ciąży i o dziecko. Zastanawiasz się m.in. nad tym, jak powinnaś się w tym szczególnym czasie odżywiać, żeby czuć się dobrze i zapewnić maleństwu jak najlepszy rozwój.
"Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy" to świetna propozycja Wydawnictwa RM i to nie tylko dla tych kobiet, które w ciąży są lub planują być. :) Książka ta jest zbiorem przepisów, które są łatwe i przyjemne, ale co najważniejsze smaczne i zdrowe! Wszystko jest przejrzyście rozpisane począwszy od śniada po obiad i kolację, zahaczając też o przekąski. Książka ma naprawdę wiele ciekawych stron a podział na trymestry i propozycja dań według nich usystematyzowana jest niezwykle trafiona! 
Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. I choć czasem nie zawsze ma się ochotę na jedzenie to warto zajrzeć do tej propozycji, ponieważ znajdziemy w niej dania, które sprawią, że mamy będą dobrze się czuły, a dzieciątko będzie miało wystarczający zasób odpowiednich witamin i minerałów do prawidłowego rozwoju. W tym szczególnym okresie nie chodzi przecież o to by jeść za dwoje, a dla dwóch. I tutaj mamy wszystko podane na talerzu :) 
Ja osobiście jestem książką zachwycona. Przejrzystość przepisów i łatwość ich wykonania to niewątpliwie atut, który zachęca do działania! Ale to nie wszystko, bo w książce znajdują się też informacje teoretyczne dotyczące żywienia w ciąży i praktyczne wskazówki,mity na temat diety przyszłych mam,wyliczenia kaloryczność, zawartość białka, tłuszczów, węglowodanów i błonnika dla każdej potrawy. Jak dla nie bomba! Jeśli mam być szczera to zmieniłabym tylko okładkę książki na twardą, bo takie właśnie uwielbiam. :)

Czy polecam ? Oczywiście, że TAK! 

Informacje szczegółowe:
Tytuł:  "Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy"
Autorki: Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska, Monika Stromkie-Złomaniec.
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Format: 165x235
Ilość stron: 192
Rok wydania: 2016
Cena: z okładki 29,90 ... na stronie wydawnictwa 24,99,  ale można ją kupić również taniej, wystarczy poszukać ;)9 komentarzy:

 1. fajna książka, na pewno pomocna w ciąży

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna! kiedyś na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka. I mogłabym niej skorzystać mimo, że w ciąży nie jestem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, życzę zatem samych smacznych dań :)

  OdpowiedzUsuń
 5. książka przyda się każdej przyszłej mamie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna książka :) Jak dla mnie cały rozdział w pierwszym trymestrze powinien się sprowadzać do "jak walczyć z mdłościami" :D

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że tu zaglądasz. Zostaw ślad po sobie w formie komentarza, wtedy trafię również do Ciebie.