Talerzyk Easy Learning i sztućce NUK solidnie przetestowane :)Tym razem notka z cyku "mój Syn testuje" :) Intensywnym testom poddane zostały talerzyk Easy Learning oraz zestaw sztućców metalowych NUK :) W dalszej części krótkie recenzje tych dziecięcych gadżetów, bardzo pomocnych w uczeniu się byciu samodzielnym w codziennej rzeczywistości.


Zapakowany fabrycznie w "blister" talerz prezentuje się tak :)


Talerzyk jest genialny ze względu na wysoką krawędź, która świetnie sprawdza się, gdy mały brzdąc samodzielnie je różnorakie potrawy, które lubią się "przemieszczać" w nieskończoność. Ten rant skutecznie zatrzymuje je i ułatwia dziecku w nabraniu żądanej porcji :) 


Talerzyk jest wykonany z nietłukącego tworzywa, jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia :) Spadł kilkukrotnie i nie pękł - chwała mu za to :) Producent informuje, że talerzyk posiada antypoślizgową powierzchnię dna oraz uchwytów, dzięki którym zminimalizowane jest ryzyko wyślizgnięcia się talerzyka z ręki i zapobieganie przesuwania się talerzyka po powierzchni, na której się znajduję. O ile z pierwszym mogę się zgodzić, faktycznie uchwyty w talerzyku są ładnie wyprofilowane i pewnie leżą w dłoni, to z drugim niekoniecznie - według mnie antypoślizgowe dno nie zapobiega przesuwaniu się talerzyka w żądanym stopniu, nie posiada gumowych elementów, które "utrzymały by go", te antypoślizgi są plastikowe.


 Testowaliśmy go na różnych powierzchniach: szklanych, drewnianych, plastikowych, gumowych i ... tylko na tej ostatniej nie przesuwa się. Mały brzdąc, który dopiero zaczyna opanowywać sztukę samodzielnego jedzenia może być niepocieszony, że talerzyk mu ucieka w te i w tamtą stronę :) Aczkolwiek mój 2,5 latek (prawie, bo już wkrótce tyle będzie miał ;) świetnie sobie z tym talerzem radzi i nie narzeka, aby coś mu się przesuwało nagminnie. Zdarza się, owszem, ale to zależy od jego "szybkości sposobu nabierania" jedzenia na sztućce :) Talerzyk posiada przykrywkę, więc ewentualne resztki jedzonka można przykryć i schować do lodówki "na później" :)


Jeśli chodzi o sztućce metalowe od NUK muszę przyznać, że są rewelacyjne ! Komplet to łyżeczka, widelec i nóż - zestaw jest bardzo bezpieczny dla dziecka, które czuje się jak dorosły, ponieważ ma już "metalowe" a nie plastikowe przybory do jedzenia :) 
Są odpowiednich rozmiarów, ładnie wykonane, z wysokiej jakości stali nierdzewnej, końce mają idealnie zaokrąglone, by dziecko nie zrobiło sobie i innym krzywdy. Nie sprawiają dziecku problemów podczas samodzielnego jedzenia, są świetnie wyprofilowane, uchwyty są "antypoślizgowe" z wypustkami, dzięki którym dziecko pewnie trzyma sztućce w ręku. Kolorystyka ciągle jest taka sama, jak na początku użytkowania. 

 
Zestaw składający się z talerzyka i sztućców metalowych spodobał się mojemu dziecku i jest w codziennym użytkowaniu. 
Jeśli macie ochotę przejrzeć ofertę NUK zapraszam na firmową stronę KLIK!

Produkt do przetestowania otrzymałam dzięki NUK. 
 Fakt ten nie miał wpływu na moją opinię.

8 komentarzy:

 1. z takiego talerza to aż się chce jeść :D

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluje paczuszki dla malucha :) prześliczne są :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny talerzyk ::) widzę maluszek dobrze sobie radzi z krojeniem :)
  pozdrawiam cieplutko! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba kupię mojej chreśnicy :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że tu zaglądasz. Zostaw ślad po sobie w formie komentarza, wtedy trafię również do Ciebie.